برگزاری انتخابات پارلمانی در آفریقای جنوبی

به گزارش تور ایتالیا ارزان، رای دهندگان در آفریقای جنوبی امروز چهارشنبه برای شرکت در انتخابات پارلمانی این کشور به پای صندوق های رای رفته اند و نظرسنجی ها حاکی از آن بوده که حزب کنگره ملی آفریقا (ANC) که از سال 1994 تاکنون قدرت را در این کشور در دست داشته، باز هم بخت اول پیروزی در این انتخابات به رغم درگیر شدن در رسوایی های فساد و به جا گذاشتن رشد مالی ناچیز و افزایش بیکاری است.

برگزاری انتخابات پارلمانی در آفریقای جنوبی

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری فرانسه، حزب ANC در پنج انتخابات قبلی در آفریقای جنوبی پیروز شده، اما انتخابات امروز مجددا محکی برای آنالیز میزان محبوبیت این حزب محسوب می گردد.

با وجود آنکه پیش بینی پیروزی این حزب در انتخابات مطرح شده، اما همچنین پیش بینی شده که احتمالا اکثریتی کمتر از قبل به دست خواهد آورد.

همچنین نتیجه این انتخابات برای برنامه های سیریل راموفوسا، رهبر جدید این حزب و رییس جمهور آفریقای جنوبی با توجه به افزایش نارضایتی رای دهندگان از دولت او، معین کننده خواهد بود.

راموفوسا چند وقت پیش ریاست جمهوری را از جاکوب زوما، رهبر قبلی حزب ANC تحویل گرفت. در زمان رهبری زوما این حزب کمترین میزان محبوبیتش از سال 1994 به بعد را تجربه نموده بود.

راموفوسا در آستانه انتخابات اخیر گفت: ما انقدر فروتن هستیم که اشتباهاتمان را بپذیریم. ما گام هایی معین کننده در راه مبارزه با فساد برداشته ایم.

25 سال پیش نلسون ماندلا رهبر جنبش ضد آپارتاید آفریقای جنوبی، حزب کنگره ملی آفریقا را در اولین انتخابات چند نژادی برگزار شده در این کشور به قدرت رساند و این انتخابات منجر به انتها حکومت آپارتاید شد.

با تور آفریقای جنوبی سفر کنید.

محبوبیت حزب ANC از سال 2004 به بعد در هر انتخابات کاهش یافته است و در انتخابات محلی سال 2016 این حزب 56 درصد آرا را کسب کرد در حالی که در انتخابات مجلسی قبلی مربوط به سال 2014 این حزب 62 درصد آرا را به دست آورده بود.

راموفوسای 66 ساله سال گذشته میلادی پس از آنکه زوما از ریاست جمهوری به دلیل رسوایی فساد و مسائل مالی استعفا کرد جانشین او شد.

اکثر نظرسنجی ها نشان می دهند که حزب کنگره ملی آفریقا در انتخابات امروز به دلیل ضعف جبهه مخالفان دولت حدود 60 درصد آرا را به دست خواهد آورد.

با این حال حزب ANC با افزایش نارضایتی مردمی از عملکردش به دلیل عدم مقابله با فقر و نابرابری در این کشور روبه رو شده است. در سال 2018 اقتصاد آفریقای جنوبی تنها 0.8 درصد رشد پیدا کرد و بیکاری نیز به رکورد جدید 27 درصد افزایش یافت.

از مجموع 47 حزب مخالف شرکت کننده دراین رقابت تنها حزب میانه روی موسوم به ائتلاف دموکراتیک و حزب چپ رادیکال موسوم به مبارزان آزادی مالی جزو رقبای مهم تر محسوب می شوند.

حزب ائتلاف دموکراتیک امیدوار است که تصویر مثبتی به عنوان یک حزب سفیدپوست متعلق به طبقه متوسط ارائه دهد. هرچند که اولین رهبر سیاه پوست این حزب به نام مموسی میمانه اکنون اولین رقابت انتخابات مجلسی خود را از زمانی که در سال 2015 رهبری این حزب را به دست گرفت، تجربه می نماید.

حزب مبارزان آزادی مالی نیز شش سال پیش به دست یک رهبر جوان سابق حزب ANC به نام جولیوس مالما تاسیس شد و پیش بینی می گردد آرای آن در این انتخابات رشد پیدا کند و به 11 درصد برسد.

حدود 26.8 میلیون نفر از مردم آفریقای جنوبی واجد شرایط رای دادن در این انتخابات هستند و نتایج اولیه این انتخابات روز پنجشنبه انتشار خواهد یافت و حزبی که اکثریت آرا را در مجلس به دست آورد رییس جمهور را معین خواهد نمود و این رییس جمهور در تاریخ 25 مه تحلیف به جا خواهد آورد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 تیر 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 213

به "برگزاری انتخابات پارلمانی در آفریقای جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری انتخابات پارلمانی در آفریقای جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید