بدترین سقوط اقتصادی آمریکا در 73 سال گذشته

به گزارش تور ایتالیا ارزان، خبرنگاران : دولت آمریکا امروز تایید کرد که تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه دوم سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 31.4 درصد سقوط کرده است.

بدترین سقوط اقتصادی آمریکا در 73 سال گذشته

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد که به خاطر شیوع ویروس کرونا و تبعات اقتصادی آن این بدترین سقوط اقتصادی آمریکا در 73 سال گذشته به شمار می رود. پیشتر پیش بینی می شد که تولید ناخالص داخلی این کشور بین ماه های آوریل تا ژوئن 31.7 درصد منفی شده است.

بنا به آنچه وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرده درواقع با توجه به آنکه آمریکا فرایند ثبت عملکرد اقتصادی خود را از سال 1947 آغاز کرده، سه ماهه دوم سال 2020 بدترین عملکردی است که این کشور در تاریخ ثبت فرایند اقتصادی خود تجربه کرده است.

در حالی بسیاری از کشورها از جمله چین در حال بلند شدن و کمر راست کردن از بحران اقتصادی کرونا هستند، گسترش شیوع ویروس کرونا در ایالت های مختلف آمریکا نه تنها فرایند بهبود اوضاع اقتصادی این کشور را در هاله ای از ابهام قرار داده حالا برخی ایالت ها تصمیم گرفته اند که نه تنها محدودیت های کرونایی را لغو نکنند، بلکه دوباره به دنبال اجرای شدیدتر آنها بفرایند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1415

به "بدترین سقوط اقتصادی آمریکا در 73 سال گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدترین سقوط اقتصادی آمریکا در 73 سال گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید