اولین واکنش آژانس بین المللی انرژی اتمی به حادثه در سایت نطنز

به گزارش تور ایتالیا ارزان، آژانس بین المللی انرژی اتمی در واکنش به وقوع حادثه آتش سوزی در یکی از سوله های در دست احداث در محوطه باز سایت هسته ای نطنز اظهار داشت که این حادثه تأثیری بر فعالیت های راستی آزمایی آژانس در سایت نطنز نخواهد داشت.

اولین واکنش آژانس بین المللی انرژی اتمی به حادثه در سایت نطنز

به گزارش گروه بین الملل تور ایتالیا ارزان به نقل از رویترز، آژانس بین المللی انرژی اتمی روز پنج شنبه در واکنش به اخبار منتشر شده درباره وقوع حادثه در یکی از سوله های در دست احداث در محوطه باز سایت هسته ای نطنز اظهار داشت که این حادثه احتمالاً تأثیری بر فعالیت های نظارتی آژانس در سایت هسته ای نطنز نخواهد داشت.

آژانس بین المللی انرژی اتمی طی بیانیه ای کوتاه در این خصوص اظهار داشت: ما از گزارش ها درباره نطنز مطلع هستیم و در حال حاضر پیش بینی می کنیم که حادثه اخیر هیچ تأثیری بر فعالیت های راستی آزمایی پادمانی آژانس بین المللی انرژی اتمی [در سایت نطنز] نخواهد داشت.

صبح امروز پنج شنبه بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی اظهار داشت که به دنبال وقوع حادثه ای که چگونگی آن در دست بررسی است یکی از سوله های در دست احداث در محوطه باز سایت نطنز دچار آسیب شده است.

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در توضیح وقوع حادثه در یکی از سوله های در دست احداث در محوطه باز سایت نطنز گفت: یکی از سوله ها که بامداد امروز - پنجشنبه - دچار حادثه شد، سوله ای است که در فضای باز و فاقد مواد هسته ای بود که در واقع آلودگی هم ندارد.

کمالوندی خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی شایعات از سوی رسانه های معاند در ارتباط با مساله آلودگی مطرح شده است که به هیچ وجه صحت ندارد. تیم های کارشناسی در محل حضور دارند و در حال بررسی علت حادثه هستند. علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی هم در اینجا حضور داشتند؛ دوستان و همکاران موضوع را بررسی می کنند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1279

به "اولین واکنش آژانس بین المللی انرژی اتمی به حادثه در سایت نطنز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین واکنش آژانس بین المللی انرژی اتمی به حادثه در سایت نطنز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید