انگلیس مجبور به تمدید بسته حمایت مالی کرونا شد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، ایرنا نوشت: هم زمان با نوسانات آمار شیوع کرونا (کووید-19) در انگلیس وزیر دارایی این کشور برای جبران خسارت های مالی برآمده از این بحران، بسته حمایت مالی ویژه دولت را چهار ماه دیگر تمدید کرد.

انگلیس مجبور به تمدید بسته حمایت مالی کرونا شد

ریشی سوناک با ایراد سخنانی در مجلس عوام اظهار داشت که دولت تا ماه اکتبر (مهر/آبان) به پرداخت حقوق افراد شاغلی که به دلیل کرونا خانه نشین شده اند ادامه می دهد.

وی اضافه نمود که دولت از دو ماه دیگر، هزینه اجرای این طرح را با شرکت های تجاری تقسیم خواهد نمود تا افراد شاغل به تدریج به محل کار خود بازگردند.

وزیر دارایی انگلیس همچنین این فرضیه را که تمدید طرح یادشده سنت بدی را در جامعه پایه گذاری می نماید، رد کرد و اضافه نمود که شرایط کشور باعث شده تا کسب وکارها ناگزیر تعطیل شده و افراد در خانه بمانند.

سوناک ابراز امیدواری کرد که آمار کرونا تا ماه اکتبر آینده کاهش یافته و به این ترتیب بسته اقتصادی ویژه دولت هم تا آن موقع متوقف خواهد شد.

دولت انگلیس برای جبران زیان های اقتصادی ناشی از کرونا 330 میلیارد پوند بودجه اختصاص داده که بر اساس آن علاوه بر اعطای وام های اضطراری، تا سقف 80 درصد یا حداکثر 2500 پوند از حقوق ماهانه افراد شاغل را پرداخت می نماید.

با این حال گزارش ها حاکیست که دولت برای تامین اعتبار آن با مسائل جدی روبرو و به فروش اوراق قرضه متوسل شده است.

بنا به گزارش وزارت دارایی انگلیس، بیش از 7.5 میلیون شاغل در انگلیس به دلیل بحران کرونا خانه نشین و به دریافت یاری هزینه دولت متوسل شده اند. همچنین یک میلیون و 500 هزار نفر برای دریافت یاری هزینه بیکاری، از شروع قرنطینه تا به امروز درخواست داده اند.

در این مدت 25 درصد شرکت های تجاری در انگلیس، فعالیت های خود را متوقف نموده و 500 هزار شرکت برای پرداخت حقوق کارکنان خود به یاری هزینه های دولت متوسل شده اند.

تحقیقات انجام شده از سوی نهادهای مستقل در انگلیس نشان می دهد که خسارت های اقتصادی ناشی از کرونا فراتر از پیش بینی وزارت دارایی و بسته حمایت اقتصادی دولت این کشور است.

وزیر دارایی انگلیس هم چندی پیش در سخنانی اوضاع اقتصادی کشور را بسیار وخیم توصیف کرد و هشدار داد که ممکن است وضع از آنچه هست، دشوارتر گردد.

وی اضافه نمود؛ هرچند مساعدت اقتصادی دولت تا به امروز مشاغل و شرکت ها را از مرز ورشکستگی نجات داده اما منابع دولت محدود است و قادر به نجات تمام کسب و کارهای کشور نیست.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس یکشنبه گذشته، ناگزیر محدودیت های تردد افراد شاغل به محل کار را با هدف به حرکت درآوردن چرخه های اقتصاد کشور، آسان نموده است. این در حالی است که آمار شیوع کرونا در انگلیس همچنان نوسان دارد و این کشور پس از آمریکا دارای بالاترین آمار قربانیان کرونا در سراسر دنیا است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 20 تیر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1216

به "انگلیس مجبور به تمدید بسته حمایت مالی کرونا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس مجبور به تمدید بسته حمایت مالی کرونا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید