انگلیس: شاید نتوانیم اعضای داعش را در کشورمان محاکمه کنیم

وزیر دفاع انگلیس سه شنبه گفته این کشور ممکن است نتواند اعضای داعش را که برای جنگیدن در صفوف داعش به سوریه گریخته اند محاکمه کند.

انگلیس: شاید نتوانیم اعضای داعش را در کشورمان محاکمه کنیم

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بن والاس، وزیر دفاع انگلیس امروز سه شنبه گفته لندن ممکن است نتواند آن دسته از اعضای داعش و خانواده هایشان را که برای جنگیدن در صفوف این گروه تروریستی از انگلیس به سوریه گریخته اند را حتی در صورت بازگشت به کشور محاکمه کند.

بن والاس گفت داعشی های سابق ممکن است انتها جایی در همسایگی ما ساکن شوند چون شواهد لازم برای تعقیب قضایی آنها متعلق به کشوری دیگری است.

وزیر دفاع انگلیس گفت اگر او کسی را برخلاف خواسته خودش از کشوری دیگر به انگلیس برگرداند این کار جرم است. وی گفت: طبق قوانین بین المللی من نمی توانم به کشور دیگری بروم، کسی را بگیرم و او را بیاورم، مگر اینکه این کار طبق توافق استرداد انجام گردد.

وی اضافه نمود: ما توافق استرداد مجرمین با حکومت سوریه نداریم که البته جای تعجب هم ندارد؛ بنابراین، مسئله به این سادگی نیست که ما به این کشورها پرواز کنیم و هر کسی را بخواهیم برگردانیم.

وزیر دفاع انگلیس خاطر نشان کرد: اگر این کار را بکنیم، اولین چیزی که هنگام بازگشت در جلسه دادگاه خواهند گفت این است که شما مرا به صورت غیرقانونی آورده اید و ما نمی توانیم او را محکوم کنیم. این مسئله معمولاً در مباحثات بر سر این قضیه فراموش می گردد.

او توضیح داد: مسئله دوم اینکه، برخی اوقات، چیزهایی که ما درباره این افراد می دانیم و شواهدی که داریم چیزهایی است که نمی توانیم آنها را به دادگاه بیاوریم چون متعلق به کشوری دیگر هستند؛ یعنی اطلاعاتی هستند که مربوط به جای دیگری هستند.

یاهونیوز نوشته نزدیک به 600 عضو داعش و خانواده های آنها منتظرند از اردگاه های آوارگان در سوریه به انگلیس بازگردند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1398 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 451

به "انگلیس: شاید نتوانیم اعضای داعش را در کشورمان محاکمه کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس: شاید نتوانیم اعضای داعش را در کشورمان محاکمه کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید