انگلیسی ها باید برای خروجِ بدون توافق در 31 دسامبر آماده شوند

به گزارش تور ایتالیا ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس امروز یکشنبه اظهار داشت که لندن و اتحادیه اروپا در مورد مسائل کلیدی توافق تجاری برگزیت اختلاف های زیادی دارند.

انگلیسی ها باید برای خروجِ بدون توافق در 31 دسامبر آماده شوند

نخست وزیر انگلیس در این باره اضافه نمود: متاسفانه پیرامون مسائل اساسی اختلاف زیادی داریم؛ اما امیدواری وجود دارد و بر این اساس ما به مذاکرات ادامه خواهیم داد. بی تردید لندن از مذاکرات عقب نشینی نخواهد کرد.

بوریس جانسون در این خصوص ادامه داد که مردم باید خود را برای خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا در 31 دسامبر آماده نمایند.

لازم به ذکر است، انگلیس به طور رسمی در 31 ژانویه 2020 از اتحادیه اروپا خارج شد و اکنون در کوشش است تا با اروپا به توافقی دست یابد؛ زیرا اگر هیچ توافق تجاری میان لندن و بروکسل به انجام نرسد، روابط مالی دو طرف تحت مقررات سازمان تجارت جهانی از سال 2021 قرار می گیرد.

با وجود آنکه دوران انتقالی برگزیت تا کمتر از 3 هفته دیگر- 31 دسامبر- انتها می یابد؛ اما همچنان میان میشل بارنیه مذاکره نماینده اتحادیه اروپا و دولت جانسون در خصوص آینده تجارت دو طرف، توافقی به دست نیامده است.

اگر لندن و بروکسل تا 31 دسامبر به توافق تجاری ویژه ای نرسند، پس از آن تاریخ مجبور خواهند بود مطابق قوانین سازمان تجارت جهانی رفتار نمایند. این موضوع باعث اعمال تعرفه هایی می گردد که خود منجر به افزایش قیمت کالاهای وارداتی و صادراتی دو طرف خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1572

به "انگلیسی ها باید برای خروجِ بدون توافق در 31 دسامبر آماده شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیسی ها باید برای خروجِ بدون توافق در 31 دسامبر آماده شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید