افزایش 286 کیلومتری وسعت دریاچه ارومیه

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: حجم آب دریاچه ارومیه 560 میلیون مترمکعب افزایش یافته است .

افزایش 286 کیلومتری وسعت دریاچه ارومیه

فرهاد سرخوش در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به رهاسازی آب از سدها و رودخانه های استان به دریاچه ارومیه اضافه نمود: تراز فعلی دریاچه ارومیه 1270.85 است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 25 سانتی متر افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه وسعت فعلی دریاچه ارومیه 2402 کیلومتر مربع است گفت: وسعت دریاچه ارومیه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 286 کیلومتر مربع افزایش داشته است.

سرخوش با بیان اینکه حجم آب فعلی موجود در دریاچه ارومیه 2 میلیارد و 250 میلیون مترمکعب است توضیح داد: حجم آب دریاچه ارومیه سال گذشته یک میلیارد با 690 میلیون متر مکعب بود که نسبت به سال گذشته 560 میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به رهاسازی آب از سدهای استان اعلام کرد: با استمرار مرحله دوم رها سازی آب از سد مهاباد حجم آب رهاسازی شده در مرحله دوم به 50 میلیون مترمکعب رسیده است که رهاسازی های صورت گرفته در طول سال در وضعیت آب دریاچه موثر بوده است.

وی با تاکید بر اینکه طرح های انتقال آب به دریاچه ارومیه هنوز به بهره برداری نرسیده است، اعلام کرد: سال آینده چندین طرح انتقال آب به دریاچه به بهره برداری می رسد که نقش بسزایی در احیای دریاچه ارومیه خواهد داشت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 3 تیر 1398 شناسه مطلب: 206

به "افزایش 286 کیلومتری وسعت دریاچه ارومیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 286 کیلومتری وسعت دریاچه ارومیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید