اعتصاب غذای زندانیان بحرین در اعتراض به ممنوعیت اقامه شعائر دینی

به گزارش تور ایتالیا ارزان، جمعی از زندانیان سیاسی بحرین در زندان های مختلف این کشور به دلیل ممانعت مسؤولان زندان ها از اقامه شعائر دینی (از جمله نماز جماعت و هرگونه تجمع و مجلس دینی و مذهبی مانند مراسم محرم) و شرایط بسیار بد انسانی و حیاتی زندان ها به اعتصاب غذا روی آورده اند.

اعتصاب غذای زندانیان بحرین در اعتراض به ممنوعیت اقامه شعائر دینی

ناجی فتیل فعال حقوق بشری و زندانی سیاسی در زندان مرکزی بحرین جو در یک پیغام صوتی اعلام نمود جمعی از زندانیان ساختمان شماره 14 از روز یکشنبه 19 مرداد 1399 اعتصاب غذا را شروع نموده اند.

ناجی فتیل طی پیغام صوتی که توسط خانم ابتسام الصائغ از مدافعان حقوق بشر منتشر شد گفت: دلیل این اقدام، اصرار مسؤولان زندان بر ادامه سیاست های ظالمانه، اصرار بر تصمیمات متحجرانه، افزایش مسائل پی در پی و سرپوش گذاشتن بر آن به جای ایجاد راهکار مناسب می باشد.

وی با اشاره به برخی از مسائلی که زندانیان با آن روبرو هستند، اضافه نمود: کیفیت ارائه خدمات به زندانیان به خصوص از لحاظ بهداشتی بسیار پایین است، زندانبانان رفتار و برخورد بسیار نامناسبی دارند و زندانیان را از انجام فعالیت های دینی منع می نمایند به خصوص اینکه تا چند روز دیگر روزهای سوگواری ماه محرم شروع می گردد.

زندانیان ساختمان شماره 17 زندان حوض الجاف نیز اعلام نمودند برای برطرف ممنوعیت اقامه شعائر دینی و برپایی مجالس عزاداری در روزهای سوگواری محرم اعتصاب غذا نموده اند.

ابتسام الصائغ همچنین پیغام صوتی دیگری را از یکی از زندانیان جوان بنام فوزی احمد ابراهیم منتشر کرد.

وی در این پیغام اعلام نموده که به دلیل سو رفتار با زندانیان، تغذیه نامناسب، خدمات بهداشتی بسیار بد، ممانعت از اقامه شعائر دینی و غیره از روز یکشنبه 19 مردادماه اعتصاب غذا نموده است.

گفتنی است در همین حین ظهر امروز اداره اصلاح و بازپروری وابسته به وزارت کشور بحرین که اداره زندن ها را بر عهده دارد طی بیانیه ای خلاف واقع مدعی شد: زندانیان از حقوق و آزادی های دینی بهره مندند و اقامه شعائر دینی با رعایت اصول بهداشتی مخصوص کرونا در زندان ها مجاز بوده و هست، که بر خلاف شواهد و گزارش های عینی متعدد بیان شده توسط زندانیان است.

گفتنی است فعالان بحرینی در هفته اخیر طی گزارش های مختلفی گزارش دادند که برخی از زندانیان بحرینی به دلیل احتمال ابتلاء به ویروس کرونا قرنطینه شده اند. آخرین گزارش مربوط به یک پیغام صوتی از زندانیان زندان الحوض الجاف بود که در آن اعلام نمودند به دلیل احتمال ابتلای برخی از زندانیان به ویروس کرونا قرنطینه شده اند و رسیدگی لازم به آنها صورت نمی گیرد و از نتایج آزمایش های خود بی خبرند.

خطر شیوع ویروس کرونا در زندان های بحرین با وجود شرایط و خدمات بهداشتی نامناسب در زندان ها بسیار بالا است و در عین حال مسؤولین زندان های رژیم آل خلیفه علی رغم نگرانی شدید زندانیان و خانواده های آنان، از رفتارهای تبعیض آمیز مذهبی و وارد کردن انواع فشارهای روحی و جسمی به زندانیان دست نمی کشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1341

به "اعتصاب غذای زندانیان بحرین در اعتراض به ممنوعیت اقامه شعائر دینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتصاب غذای زندانیان بحرین در اعتراض به ممنوعیت اقامه شعائر دینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید