اتحادیه اروپا خواهان توقف عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه شد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، رئیس کمیسیون اروپا از مقامات ترکیه خواست عملیات نظامی در شمال شرقی سوریه را متوقف نمایند.

اتحادیه اروپا خواهان توقف عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه شد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل تور ایتالیا ارزان، ساعتی از پس از اعلام رسمی شروع عملیات نظامی ارتش ترکیه در مناطق شمال شرقی سوریه، ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا خواهان توقف عملیات نظامی ترکیه در شمال شرقی سوریه شد.

این مقام ارشد اروپایی طی سخنرانی خود در مجلس اروپا بیان کرد: ترکیه نگرانی های امنیتی مشخصی در مرز خود با سوریه دارد که ما باید آنها را درک کنیم. با این حال، من از ترکیه و دیگر طرف ها می خواهم که با خویشتندار باشند.

رئیس کمیسون اروپا اضافه نمود: اگر ایجاد منطقه موسوم به منطقه امن جزو برنامه ها است، انتظار نداشته باشید که اتحادیه اروپا هیچ هزینه ای برای آن بپردازد.

عملیات نظامی ارتش ترکیه در شمال شرق سوریه با نام عملیات چشمه صلح بعد از ظهر روز چهارشنبه به وقت محلی با اعلام رسمی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه شروع شد.

اردوغان پس از صدور دستور شروع عملیات، طی پیامی در توئیتر بیان کرد: نیروهای مسلح ما به همراه ارتش ملی سوریه (شبه نظامیان موسوم به ارتش آزاد) در شمال سوریه عملیات خود را علیه گروه های تروریستی داعش و پ.ک.ک و ی.پ.گ شروع کرد. هدفمان از عملیات چشمه صلح از بین بردن کریدور ترور در مرزهای جنوبی است.

رئیس جمهور ترکیه اضافه نمود: با شکل گیری منطقه امن، آوارگان سوری را در این منطقه مستقر خواهیم کرد. تمامیت ارضی سوریه را حفظ خواهیم کرد و مردم منطقه را از چنگال تروریسم نجات خواهیم داد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 523

به "اتحادیه اروپا خواهان توقف عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا خواهان توقف عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید